Lekarz prowadzący

Zakres usług

– wczesne wspomaganie logopedyczne u dzieci od pierwszego dnia życia,
– wspomaganie rozwoju mowy u dzieci w wieku od pierwszego do trzeciego roku życia,
– terapia zaburzeń mowy i języka oraz wad wymowy u dzieci powyżej czwartego roku życia,
– terapia mowy dzieci z problemami neurologicznymi, autyzmem, zespołem Downa i chorobami genetycznymi,
– zajęcia metodą Tapingu Logopedycznego (wspomaganie lub korygowanie funkcjonowania narządów mowy np. nadmierne ślinienie, wspomaganie połykania, stabilizacja żuchwy czy sygmatyzm międzyzębowy – jedną z najczęściej spotykanych dziś wad wymowy).

Koszt wizyty

– diagnoza: 180 zł
– diagnoza bilateralna- 230zł
– terapia (30 minut): 100 zł

Neurologopeda i logopeda dziecięcy - Kalisz

Czym różni się logopeda od neurologopedy dziecięcego?

Logopeda dziecięcy diagnozuje i leczy (wprowadzając odpowiednią terapię) zaburzenia mowy u dzieci. Zajmuje się także profilaktyką logopedyczną u dzieci, u których nie występuje jeszcze mowa czynna.

Czytaj więcej

Neurologopeda dziecięcy to również logopeda, tyle że posiada dodatkową specjalizację oraz wiedzę z zakresu zaburzeń wad wymowy spowodowanych dysfunkcjami układu nerwowego. Wie, jak zbudowany jest mózg i aparat mowy a także jak wygląda podstawowy rozwój neuronalny.

Logopeda pomaga w doskonaleniu mowy, nauczeniu mowy jeśli występuje jej brak lub ktoś ją utracił. Często pomaga osobom zdrowym, którzy pragną poprawić swoją wymowę. Z kolei neurologopeda zajmuje się przede wszystkim osobami z uszkodzeniami neurolgicznymi. Pomaga w leczeniu wad wymowy związanych z urazami i dysfunkcjami aparatu neurologicznego.

Neurolopeda i Logopeda dziecięcy w Kaliszu stosuje profilaktykę okresu prelingwalnego. Wspomaga rozwój mowy dzieci 1-3 r.ż. A także leczy zaburzenia związane z mową u dzieci powyżej 4 r.ż. Stosuje terapię mowy u dzieci z zespołem Downa, autyzmem i problemami neurlogicznymi takimi jak np. dysleksja rozwojowa, dysartria, niepłynność mówienia.

Neurologopeda dziecięcy działający w przychodni Kids Clinic w swoim lecznieniu stosuje metodę Tapingu Logopedycznego, czyli kinezjotaping. Polega on na oklejaniu części twarzy specjalnymi plastrami. Metoda ta pozwala na przedłużenie działania terapeutycznego wykonywanego w gabinecie nawet do dwóch tygodni. Wspomaga ona i koryguje takie przypadłości jak np. nadmierne ślinienie, wspomaganie połykania, stabilizacja żuchwy, sygmatyzm międzyzębowy, domknięcie jamy ustnej (przypadłość związana z Zespołem Downa).

Dodatkowe informacje o neurologopedzie znajdą Państwo na naszym blogu. Zapraszamy do lektury !

Zatem kiedy Państwa dziecko ma zaburzenia/wady wymowy warto udać się do logopedy bądź w przypadku wad związanych z ośrodkowym układem nerwowym neurlogopedy dzięcięcego w Kaliszu. Zapraszamy do zapisów przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie lub telefonicznie.