Terapia Blizn ScarWork

mgr Fizjoterapii Agata Tarczyńska
mgr Fizjoterapii Agata Komorska

Wszystkie blizny poza efektem wizualnym, mogą powodować pewne ograniczenia w aparacie narządu ruchu oraz negatywnie wpływać na funkcjonowanie organów wewnętrznych.


ScarWork jest nowatorską metodą, całkowicie bezbolesnej pracy z blizną, którą opracowała Sharon Wheeler, terapeutka Integracji Strukturalnej. ScarWork polega na zintegrowaniu blizny z siecią powięziową oraz uruchomieniu sąsiadujących tkanek: skóry, tkanki podskórnej, powięzi oraz mięśni.


Metoda  ScarWork jest dedykowana dla wszystkich rodzajów blizn, które powstały na skutek:

  • zabiegów chirurgicznych (cięcia klasyczne oraz laparoskopie),
  • urazów,
  • oparzeń,
  • naświetlań.


 Szczególne wskazania do opracowania blizn są towarzyszące dolegliwości:


  • ból,
  • zaburzenia czucia,
  • mrowienie,
  • ograniczenie ruchomości tkanek,
  • zaburzenia pracy narządów wewnętrznych,
  • odkształcenia powłok skórnych: zagłębienia, wybrzuszenia.


Terapię integracji blizn można zastosować bez względu na czas, jaki upłynął od przerwania ciągłości skóry (3miesiące - 20lat i więcej). Najczęściej rozpoczynamy pracę, gdy powłoki są już suche, jednak, w niektórych przypadkach wspomagamy proces gojenia świeżych ran.


Terapia ScarWork jest całkowicie bezbolesna i ma na celu znormalizować napięcie w obrębie blizny, poprawić jej koloryt, zmniejszyć dolegliwości bólowe, poprawić czucie w obrębie blizny, zmniejszyć uczucie ciągnięcia oraz ograniczeń ruchomości. Zmiany są widoczne już po pierwszej wizycie. Uzyskany efekt jest trwały. Częstotliwość spotkań oraz ilość zabiegów w serii zależy od rodzaju blizny.

Blizna po zabiegu
30-letnia blizna po usunięciu wyrostka robaczkowego po 2 terapiach

Blizna przed zabiegiem
30-letnia blizna po usunięciu wyrostka robaczkowego

Koszt usługi
 

180zł (60min)


W Centrum Zdrowia Dziecka Kids Clinic dorośli pacjenci mogą poddać się serii zabiegów niwelujących blizny. Wszystkie osoby zdecydowane na pozbycie się blizny mogą zarezerwować termin wizyty oraz ustalić ze specjalistą optymalny plan leczenia.

Czytaj więcej

Nowoczesna terapia blizny pooperacyjne Kalisz

Do technik zabiegowych stosowanych przez naszych fizjoterapeutów należy ScarWork Kalisz to miejscowość, w której zainteresowani mogą przejść cykl sesji z użyciem metody o skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami. Pacjenci odnotowują satysfakcjonujące rezultaty w krótkim czasie. Specjaliści zmniejszają ich dolegliwości bólowe oraz napięcia w obrębie blizny. Już jedno spotkanie w gabinecie przynosi pozytywne efekty.

Wśród licznych zalet metody ScarWork można wymienić jej prostotę. Terapia nie obciąża rąk fizjoterapeutów, prócz tego nie wymaga zastosowania kremów czy olejków. Nie potrzebuje też żadnych narzędzi. Pacjenci doceniają bezbolesność procedury oraz szybkie tempo wygładzania zmian. Blizny w krótkim czasie stają się o wiele delikatniejsze w dotyku.

Skuteczna terapia blizny po cesarskim cięciu Kalisz

W naszym centrum można pozbyć się różnego rodzaju blizn. Niezależnie od przyczyny redukcji (niezadowolenie z wyglądu blizny, dyskomfort, ograniczenie ruchomości kończyny etc.) zapewniamy profesjonalną pomoc. Zajmujemy się nieprawidłowo zrośniętą tkanką, prowadzimy leczenie integracji blizn po urazach, operacjach czy oparzeniach. Do oferty ośrodka wchodzi też terapia blizny po cesarskim cięciu Kalisz to miasto, w którym przyjmujemy pacjentów chcących poprawić stan swojej skóry oraz uwolnić się od bólu.

Przejdź do rejestracji
Kids Clinic