Dziecięca poradnia dietetyczna w Kaliszu

-

Dietetyka pediatryczna:
- Żywienie niemowląt czyli jak rozszerzać dietę dziecka
- Alergia i nadwrażliwość pokarmowa [ wykonanie testów MRT]
- Niedokrwistość u dzieci
- Zaparcia, wzdęcia
- Leczenie nadwagi u dzieci

Edukacja Żywieniowa w zdrowiu i chorobie [warsztaty, wykłady]:
- Dzieci i młodzieży
- Dorosłych, kobiet w ciąży
- Dorosłych i starszych.

Dietoterapia i dietoprofilaktyka:
- Alergii i nadwrażliwości pokarmowej [ wykonanie testów MRT]
- Chorób układu krążenia [ nadciśnienie tętnicze]
- Chorób metabolicznych [otyłość, cukrzyca]
- Chorób nowotworowych
- Diagnoza i terapia zaburzeń odżywiania
- Udzielanie wsparcia i psychoedukacja podczas zmiany nawyków żywieniowych
- Coaching dietetyczny


Koszty wizyty
Konsultacja Żywieniowa: 140zł
- analiza składu ciała
- weryfikacja sposobu odżywiania
- udzielenie wskazówek dietetycznych

Konsultacja dietetyczna w leczeniu schorzeń – dietoterapia i dietoprofilaktyka (dwie wizyty płatne z góry): 220zł
- analiza składu ciała
- weryfikacja sposobu odżywiania
- udzielenie wskazówek dietetycznych
- plan dietetyczny 7 dni

Zajęcia warsztatowe, coachingowe:
- Dieta bezglutenowa fakty i mity 40zł/os
- Dieta wegetariańska w różnych okresach życia! 40zł/os
- Nietolerancja i Alergia u dzieci. 40zł/os

Zajęcia warsztatowe odbywają się w 6 osobowych grupach.

Czytaj więcej

Poradnia dietetyczna dziecięca w Kaliszu zajmuje się dietetyką pediatryczną, dietoterapią, dietoprofilaktyką ale także Edukacją Żywieniową w zdrowiu i w chorobie. Do głównych problemów z jakimi przychodzą do naszego dietetyka dziecięcego w Kaliszu nasi namniejsi pacjenci należą: alergia na pokarmy i nadwrażliwość pokarmowa, niedokrwistość u dzieci, zaparcia, wzdęcia czy nadwaga. Dietoterapię u dzieci stosujemy również w przypadkach chorób układu krążenia (nadciśnienie tętnicze), chorób nowotworowych, chorób metabolicznych takich jak wspomniana wcześniej nadwaga i do której zalicza się równieżcukrzycę typu II.

W dzisiejszym świecie dzieci szczególnie narażone są na wszelkie choroby, które związane są z nieodpowiednim – niezdrowym odżywianiem i brakiem systematycznego ruchu. Dlatego bardzo pomocna może okazać się zbilansowana dieta skomponowana przez dietetyka dziecięcego w Kaliszu oraz jego wsparcie i psychoedukacja podczas zmiany nawyków żywieniowych. I tak w przypadku dzieci z nadwagą przyczyni się to do redukcji dodatkowych kilogramów i przyniesie pozytywne skutki w postaci lepszego samopoczucia a z czasem do nabycia prawidłowych nawyków żywieniowych, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

W poradni dietetycznej dziecięcej w Kaliszu podczas Konsultacji Żywieniowej lub Konsultacji dietetycznej pomagającej w leczeniu schorzeń (tzw. dietoterapia i dietoprofilaktyka) wykonywana jest analiza składu ciała, która pomaga określić zawartość tłuszczu w organizmie dziecka. Podczas wizyty dietetyk dziecięcy weryfikuje sposoby odżywiania się dziecka i na tej podstawie udziela wskazówek dietetycznych przygotowując indywidualny plan żywieniowy.

W ramach profilaktyki prozdrowotnej w Kids Clinic w Kaliszu wykonujemy również testy MRT (Mediator Release Test). Jest to jak najbardziej wiarygodna metoda polegająca na wykrywaniu nadwrażliwości na różne składniki pokarmowe czy składniki leków. Dzięki tej metodzie istnieje możliwość zmniejszenia ryzyka wystąpienia wielu chorób.

W celu poszerzenia wiadomości na temat wpływu odżywiania na nasze życie i zdrowie poradnia dietetyczna dziecięca w Kaliszu prowadzi zajęcia warsztatowe, coachingowe. Tematy poruszane na zajęciach to fakty i mity na temat diety bezglutenowej, dieta wegetariańska w różnych okresach życia oraz nietolerancja pokarmowa i alergie u dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Kiedy Państwa dzieci potrzebują opieki dietetyka dziecięcego znajdą ją Państwo w Kids Clinic w Kaliszu. Oferujemy fachową opiekę i zachęcay do zapisywania się do snaszego specjalisty przez formularz rejestracyjny online bądź telefonicznie.

Przejdź do rejestracji
PORADNIA DIETETYCZNA DLA DOROSŁYCH
Kids Clinic