Fizjoterapeuta dziecięcy Kalisz

mgr Magdalena Zasiadła
mgr Agata Tarczyńska
mgr Agata Komorska
mgr Joanna Stefańska
mgr Katarzyna Tomczak-Góra

Usługi:
- funkcjonalna ocena fizjoterapeutyczna, ocena postępów i planowanie terapii,
- trójpłaszczyznowa terapii manualna wad stóp u dzieci w przedziale wiekowym od 0 – 7 lat,
- terapia Integracji Sensorycznej,
- terapia metodą NDT Bobath,
- Masaż Shantala,
- wady postawy u dzieci
- terapia metodą MEDEK
- terapia wspomagająca leczenie kolek i zaparć


Koszt wizyty:
- diagnoza: 150 zł.
- terapia: 100 zł,
- klejenie przepukliny pępkowej za pomocą Kinesiology Tape - 40zł.

Czytaj więcej

Kim jest fizjoterapeuta? Jest to osoba z odpowiednim wykształceniem medycznym, która pomaga pacjentom usuwać dolegliwości, leczyć schorzenia zapobiegając rozwojowi niektórych chorób poprzez rehabilitację. Posiada umiejętności manualne a także wiedzę na temat działania różnego rodzaju zabiegów na narządy układu ruchu i tkanki miękkie. Do tych zabiegów zalicza się laseroterapia, leczenie prądami, krioterapia, kąpiele lecznicze czy też magnetoterapia.

Podczas wizyty fizjoterapeuta dziecięcy dokonuje funkcjonalnej oceny fizjoterapeutycznej, oceny postępów i planuje terapię w zależności od tego, czego potrzebują mali pacjenci. W przychodni Kids Clinic w Kaliszu znajdą Państwo pomoc wykwalifikowanych fizjoterapeutów w takich przypadkach i schorzeniach, jak: • wady stopy u dzieci (wykonuje się trójpłaszczyznową terapię manualną),

• wady postawy u dzieci (więcej informacji na ten temat w niniejszym linku: https://www.kidsclinic.pl/poradnia/wady-postawy ),

• zaburzenia neurologiczne u dzieci i niemowląt i pomoc w rozwijaniu motoryki dużej (terapia metodą MEDEK),

• stan niemowląt i dzieci po przebytym udarze mózgu bądź po innych urazach czaszkowych (terapia metodą NDT Bobath),

• przepuklina pępkowa u dzieci (terapia metodą Kinesiology Tape),

• kłopoty z napięciem mięśniowym; asymetria ułożenia; stymulacja wcześniej urodzonych dzieci za pomocą terapii Integracji Sensorycznej.

Popularnym masażem dla niemowląt jest masaż Shantala stosowany także przez naszych fizjoterapeutów dziecięcych w Kaliszu. Wykonywany regularnie pozytywnie wpływa na dziecko. Pozwala on na wyciszenie się dziecka, rozluźnia je, pomaga w zasypianiu i uodparnia je na stresy. Tym samym wspomaga rozwój pod względem psychicznym, fizycznym i intelektualnym. Dzięki niemu możemy zwiększyć odporność organizmu naszego dziecka. Można go wykonywać u dzieci zdrowych, jednak wskazany jest szczególnie dla tych niemowląt, które wolniej się rozwijają, są niespokojne lub rozdrażnione.

Najlepszą opiekę rehabilitacyjną dla dzieci znajdą Państwo u fizjoterapeutów dziecięcych w Kaliszu. Korzystają oni ze sprawdzonych i bezpiecznych metod terapii oraz tworzą odpowiednią atmosferę dla najmłodszych pacjentów naszej przychodni. Zapisów można dokonywać przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie ( https://www.kidsclinic.pl/rejestracja ) lub telefonicznie.

Przejdź do rejestracji
Fizjoterapeuta dla dorosłych
Kids Clinic