Ortopeda dziecięcy Kalisz

lek. med. Katarzyna Kędzierska
lek. med. Adam Kowalczyk

Usługi:
- diagnozowanie chorób i urazów związanych z narządem ruchu, w tym:
    • złamań
    • skręceń
    • zwichnięć
- zlecanie i interpretowanie badań,
- profilaktyka,
- porady w zakresie rehabilitacji.


Koszt wizyty: 150 zł

Czytaj więcej

W przypadku schorzeń wrodzonych bądź nabytych związanych z narządami ruchu u dzieci pomóc może ortopeda dziecięcy w Kaliszu. Do jego głównych zadań należy odpowiednia diagnoza a także wdrożenie sprawdzonych metod leczenia po to, by dziecko mogło dojść do pełni sprawności fizycznej. Lekarz specjalista pomoże też poprawić komfort i jakość życia. Ortopeda dziecięcy pomaga przede wszystkim w takich schorzeniach, jak:

• złamania – najczęstszymi złamaniami wieku dziecięcego są złamania kości piszczelowej, ramiennej lub przedramienia a także złamania podokostnowe, zwane inaczej złamaniami „zielonej gałązki” (dochodzi do uszkodzenia wewnętrznej struktury kości bez przerwania ciągłości kości);

• skręcenia – najczęściej zdarzają się podczas jazdy na rowerze, biegania czy innych aktywności fizycznych wykonywanych przez dzieci; dotyczą uszkodzenia tkanek miękkich, głównie więzadeł;

• zwichnięcia – jest to poważniejszy uraz niż skręcenie, w tym przypadku kości powierzchni stawowych przemieszczają się względem siebie i tym samym mogą rozerwać torebkę stawową i więzadła; po przesunięciu kości nie wracają na „swoje miejsce”; lekarz musi nastawić kości; u dzieci najczęstszym zwichnięciem jest zwichniecie stawu łokciowego.

Do ortopedy dziecięcego należy udać się również wtedy, kiedy u noworodka lub niemowlęcia stwierdzono wady rozwojowe związane z narządami ruchu; dziecko ma skrzywienie kręgosłupa lub płaskostopie; doszło do powikłań po urazie lub po zabiegu; kiedy dziecko opóźnia się ruchowo lub posiada asymetrię w wyglądzie np. ma różną długość kończyn.

Ortopeda dziecięcy w Kaliszu pomoże w porę wykryć schorzenie i wyleczyć dziecko z istniejących dysfunkcji. Może także zapobiec późniejszym powikłaniom narządu ruchu a co za tym idzie może uchronić dziecko przed trwałym kalectwem. Dlatego też, ważne jest, by rodzice poświęcili swój czas na wizytę u ortopedy dziecięcego, jeśli zauważą jakieś nieprawidłowości w rozwoju u malucha bądź u dziecka dojdzie do jakiegoś urazu.

Umów się na wizytę przez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie!!!

Przejdź do rejestracji
Ortopeda dla dorosłych
Kids Clinic