Pediatra Kalisz

lek. spec. pediatrii Marta Borowiec
lek. spec. pediatrii Izabela Kubacka-Pawlak

Usługi:
- diagnozowanie chorób u dzieci i młodzieży,
- zlecanie i interpretowanie badań okresowych,
- rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych,
- udzielanie porad rodzicom dotyczących właściwej opieki nad dziećmi i niemowlętami oraz profilaktyki chorób,
- CRP test, w gabinecie lekarskim,
- testy na paciorkowce, Strep A-Test.

PEDIATRA PRZYJMUJE RÓWNIEŻ W SOBOTĘ W GODZINACH OD 10:00 DO 14:00


Koszt wizyty: 170 zł
Badanie CRP : 40zł

Czytaj więcej

Kiedy Państwa dziecko nie czuje się najlepiej a jego zdrowie i samopoczucie odbiega od normalnego stanu, czyli posiada takie dolegliwości jak np. katar, kaszel, ma podwyższoną temperaturę, wymiotuje lub nie chce jeść, jest nadpobudliwe lub osowiałe, nadmiernie płacze, ma wysypkę bądź na jego skórze pojawiły się inne niepokojące zmiany w zdiagnozowaniu choroby pomoże pediatra w Kaliszu. Do pediatry należy udać się również na badania okresowe. W trakcie takich wizyt dziecko przechodzi badanie ogólne jest mierzone i ważone. W wypadku rozpoznania zaburzeń rozwojowych u dziecka pediatra kieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty.

W gabinecie naszego pediatry w Kaliszu, jeśli zaistnieje taka potrzeba wykonujemy test CRP. Polega on na wykryciu białka C-reaktywnego we krwi powodującego stan zapalny, także bezobjawowy. Białko to pojawia się jako reakcja obronna organizmu a jego poziom rośnie, gdy dziecko ma infekcję bakteryjną, chorobę nowotworową bądź jeśli doszło u niego do jakiegoś urazu.

Poza testem CRP nasz pediatra w Kids Clinic może wykonać również Strep A test, czyli test na paciorkowca. Wykonuje się go kiedy u dziecka wystąpi ból gardła, głowy, wysoka gorączka czy pojawi się nalot na migdałkach. Test pozwala na określenie zakażenia – bakteryjnego bądź wirusowego. W każdym przypadku stosuje się inne leki a więc pediatra może dokładniej zdiagnozować chorobę i dobrać odpowiednie lekarstwa.

Więcej na temat testu Strep A test mogą przeczytać Państwo na naszym blogu do czego serdecznie zachęcamy a także zapraszamy na wizytę do naszego pediatry w Kaliszu. Zapisu można dokonywać przez formularz dostępny na stronie lub telefonicznie.

Przejdź do rejestracji
Kids Clinic