Psycholog dziecięcy Kalisz

mgr Anna Nowicka
mgr Marta Mielcarek-Przybył

Pracuję zarówno w kontakcie indywidualnym z dziećmi i młodzieżą jak i z całymi rodzinami w takich obszarach jak:
- agresja,
- zaburzenia zachowania,
- trudności emocjonalne,
- zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD),
- doświadczanie kryzysów oraz zaburzenia adaptacyjne,
- wzmacnianie samooceny i poczucia własnej wartości,
- prowadzę terapię dzieci i młodzieży, pracuję systemowo z całą rodziną oraz wspieram i rozwijam kompetencje rodzicielskie oraz systemu wychowawczego
- psychoterapia dzieci niepełnosprawnych.Koszt wizyty:
- terapia indywidualna 150 zł
- terapia rodzinna 170 zł
- opinia psychologa 400zł


Zaświadczenia o uczęszczaniu dziecka na terapię psychologiczną wystawiane są bez opłat, na życzenie rodzica.

Czytaj więcej

Dzieci bardzo często nie potrafią/nie wiedzą w jaki sposób określić to co czują i tym samym nie umieją w odpowiedni sposób przekazać tego dorosłym. Kiedy chcą powiedzieć rodzicom, że dzieje się u nich coś niedobrego przejawiają to w swoim zachowaniu. Do takich zachowań należy np. agresja, lęki, niechęć do jedzenia, wycofanie. Psycholog dziecięcy w Kaliszu pomoże dziecku oraz rodzicom „rozszyfrować” to, co poprzez swoje zachowanie chce przekazać im dziecko a więc dokona odpowiedniej diagnozy i zaproponuje terapię.

Psycholog dziecięcy w naszej przychodni Kids Clinic wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i rowzwija ich kompentencje. Pracuje indywidualnie z dziećmi i młodzieżą bądź z całymi rodzinami. Terapia przez niego prowadzona wymaga zatem często zaangażowania także rodziców i pracy nad sobą. Stara się rozwiązać problemy agresji, zaburzeń zachowania czy trudności emocjonalne. Pracuje z dziećmi z nadpobudliwością ruchową (ADHD) oraz w obszarze doświadczeń kryzysów i zaburzeń adaptacyjnych. Pomaga podnieść dziecku samoocenę oraz poczucie własnej wartości.

Ogólnie rzecz ujmując psycholog dziecięcy jest osobą, która powinna wspierać całą rodzinę. Jeśli chodzi o dzieci są to głównie działania edukacyjne, które mają na celu pomoc dzieciom w problemach z nauką a także działania terapeutyczne, które wiążą się z emocjami i umiejętnościami radzenia sobie z nimi.

Kiedy mają Państwo jakieś wątpliwości czy dziecko rozwija się prawidłowo, jest lękliwe, wycofane, agresywne, nadpobudliwe, nerwowe, nie umie się skoncentrować, posiada problemy z komunikacją warto podjąć deycję o udaniu się do psychologa dziecięcego w Kaliszu. Być może okaże się, że Państwa dziecko mieści się w tak zwanej normie rozwojowej jednak zawsze warto skonsultować swoje obawy z dobrym specjalistą.

Zapraszamy do zapisywania się do naszego psychologa dziecięcego w Kaliszu telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej.

Przejdź do rejestracji
Psycholog dla dorosłych
Kids Clinic